Перукарська техніка є невід'ємною частиною роботи барбера, адже саме від вибору відповідного інструменту залежить якість послуг, що надаються, і кінцевий результат стрижки. Перед початком робочого дня професіонал повинен мати все необхідне для барбершопа, зокрема й обладнання.
Що потрібно для відкриття барбершопа з інструменту?
-
Професійна машинка для стрижки з різними насадками – незамінний інструмент кожного барбера. Цей пристрій дає змогу швидко стригти волосся і створювати зачіски потрібної довжини. Машинка має бути якісною, зручною у використанні та надійною, щоб справлятися з різними типами волосся і забезпечувати максимальний комфорт майстру.
-
Ножиці – важливий робочий девайс барбера. Вони бувають двох основних типів: прямі та філіровочні. Прямі призначені для обрізки волосся будь-якої довжини, тоді як філірувальні допомагають полегшити зачіску і домогтися м'якості завдяки проріджуванню пасм.
-
Гребінці. В арсеналі майстра зазвичай можна зустріти різноманітні гребінці, призначені для різних задач і типів волосся. Вони розрізняються за формою, відстанню між зубцями і матеріалом. Деякі моделі мають комбіновану конструкцію, де на одному боці зубці розташовані широко, а з іншого – щільно. Для створення об'ємних укладок і надання форми часто застосовують брашинг-щітки. Ці інструменти мають круглу основу і щетину, що дає змогу ефективно працювати з об'ємами і текстурою пасм.
-
Небезпечна бритва. Аж до появи безпечних лез, цей інструмент викликав побоювання через високий ризик заражень. Сьогодні ж, після впровадження змінних лез, небезпечна бритва міцно увійшла в робочий арсенал кожного барбера. З її допомогою виконуються одні з найбільш затребуваних послуг барбершопів – гоління і окантовка.
-
Професійний фен для волосся – незамінний інструмент для перукарів, особливо коли йдеться про стрижки, за винятком дуже коротких. Навіть для них часто використовують фен, щоб акуратно здути волосся з клієнта.
-
Косметика – відіграє важливу роль у роботі барбершопа. Без косметичних засобів барбер не зможе виконати основні процедури. Наприклад, якісно поголити клієнта без піни або крему для гоління дуже складно. Також важливо використовувати лосьйони після процедури для догляду за шкірою. Під час укладання волосся не обійтися без фіксувальних гелів, восків або бальзамів, які допомагають створити бажану форму і забезпечити стійкість зачіски.
Також обов'язково необхідно буде купити тример для стрижки та гоління, який здебільшого використовується для окантовки та роботи з бородою і вусами.
Яке обладнання потрібне для барбершопа?
Для створення комфортного, практичного і функціонального робочого простору в барбершопі необхідні такі меблі та обладнання:
-
мийки для голови з ергономічним дизайном;
-
м'які регульовані крісла перукарські, які забезпечують максимальний комфорт;
-
столи, візки і тумбочки для ефективного зберігання і розміщення інструментів;
-
консолі під дзеркала з продуманим освітленням;
-
дзеркала з вбудованим підсвічуванням для створення ідеального робочого простору;
-
полиці та стелажі для демонстрації товарів і аксесуарів, які можна придбати в барбершопі;
-
комплексні робочі місця для майстрів, які забезпечують високу продуктивність;
-
крісла, стільці, дивани та вішалки для клієнтів.
Важливо, щоб обладнання, меблі та інші предмети інтер'єру гармонійно поєднувалися один з одним і підкреслювали стиль приміщення.
Якщо ваша мета – виділитися на тлі конкурентів, економити на обладнанні для барбершопа не рекомендується.