Плойка-гофре − популярне пристосування для укладки, яке представляє собою електричні щипці з хвилястими пластинами. Розгляньмо докладніше, що таке гофре для волосся, у чому його особливості та як вибрати підходящий варіант для створення красивої та безпечної укладки.

Особливості плойки-гофре

Щипці гофре складаються з двох робочих пластин і зручної ручки. За рахунок електрики хвилясті частини пристрою нагріваються і змінюють форму прядок. Для цього пасмо затискають між пластинами й утримують протягом кількох секунд.

Електричні щипці-гофре мають такі переваги:

  1. Дають змогу легко і швидко зробити красиву укладку без відвідування салону або перукарні.

  2. Надають волоссю об'єм, допомагають створювати гарні локони.

  3. Часто йдуть у комплекті з різноманітними насадками для створення різних локонів, а також насадкою-випрямлячем. Це дає змогу укладати прядки по-різному − накручувати і випрямляти.

  4. Можуть створювати об'єм на жорсткому або тонкому волоссі, довгому або короткому.

  5. Зачіска, зроблена плойкою-гофре, тримається довго − набагато довше, ніж укладка феном.

  6. Сучасні електрощипці оснащуються зручними регуляторами управління, кондиціонуванням, індикацією та іншими корисними функціями.

Використовуючи плойку для гофрування волосся, не варто забувати про деякі мінуси:

  • щоденне застосування пристрою негативно позначається на структурі шевелюри, тому рекомендується використовувати спеціальні спреї з термозахистом;

  • надмірно нагріваючи плойку або занадто довго утримуючи пасмо, можна пересушити волосся (у догляді мають бути поживні та відновлювальні маски);

  • якщо волосся дуже тонке, укладка гофре вимагає використання додаткових засобів для стайлінгу;

  • до будь-якої моделі приладу потрібно спочатку звикнути і напрацювати необхідні навички, щоб швидко і легко робити гарну зачіску.

найкращі плойки гофре

Види гофре для волосся

Існують різні види електрощипців з гофрованою робочою поверхнею, що дають змогу робити хвилі різної форми та інтенсивності. Яка плойка гофре краща − залежить від конкретних цілей використання, бажаного результату й особливостей вашої шевелюри.

Дрібні хвилі

Щоб зробити дрібні хвилясті складки, використовують плойку з частотою розташування хвиль 1,2-1,8 см. Ширина робочої пластини становить близько 4 см. Такі моделі добре підходять і для створення прикореневого об'єму, і для пишності волосся, яке зберігається надовго.

Хвилі середнього розміру

Гофре для волосся середнє має розташування хвиль 2,5-3,5 см. Такий варіант електрощипців вважається універсальним, оскільки зручний у використанні на волоссі практично будь-якої довжини. Широка насадка дає змогу захоплювати одразу велику площу, що прискорює укладку.

Щипці-гофре з великими хвилями

Як правило, на рельєфній пластині такої плойки розміщується тільки три або чотири хвилі. Подібні моделі використовують для укладки на довгому волоссі або середньої довжини. Такий пристрій не підходить для створення прикореневого об'єму.

Як правильно вибрати гофре для волосся?

Розмір і форма хвилі − далеко не єдині фактори вибору гофрувальної плойки. Щоб прилад був зручний у використанні і максимально безпечний, потрібно враховувати такі моменти.

  1. Від матеріалів виготовлення і виду покриття рельєфних пластин багато в чому залежить, скільки коштуватиме плойка гофре професійна. Однак здоров'я волосся важливіше, ніж економія. Оптимальним варіантом стане прилад з керамічними пластинами, які покриті турмаліновим або титановим шаром. Турмалінове покриття надає локонам красивого здорового блиску, а титанове − сприяє швидкому розігріву, скорочуючи час укладання (що корисно для ослаблених пасм).

  2. Ширина робочих пластин може варіюватися від одного сантиметра до п'яти-шести сантиметрів. Міні гофре шириною в півтора сантиметра часто використовуються для створення прикореневого об'єму. Вони ефективні і при цьому зручні, не займають багато місця під час перевезення. Пластини шириною у два-три сантиметри вважаються універсальними, оскільки підходять і для прикореневого об'єму, і для створення хвиль по всій довжині.

  3. Для збереження здоров'я шевелюри важливо вибирати електрощипці з терморегулятором. Наприклад, гофре Babyliss дає змогу регулювати температуру відповідно до структури волосся, запобігаючи його перегріванню та пошкодженню.

  4. Потужність плойки-гофре може становити від 20 до 100 Вт − чим вона вища, тим швидше нагрівається прилад. Однак занадто потужні пристрої небезпечні, оскільки можуть пошкоджувати структуру волосся. З іншого боку, мала потужність − теж не варіант, адже нагрівання доведеться чекати досить довго.

види гофре для волосся

Особливості використання

Перед використанням плойки-гофре потрібно вимити голову і повністю висушити волосся феном (або дочекатися природного висихання). На сухі пасма слід нанести стайлінговий термозахисний засіб і тільки після цього приступати до укладання.

Алгоритм дій зі створення хвиль досить простий:

  1. Увімкніть прилад і дочекайтеся, поки він нагріється до потрібної температури.

  2. Розділіть волосся на пасма і закріпіть шпильками.

  3. Затисніть одну з прядок між пластинами і потримайте кілька секунд, після чого переходьте до іншої ділянки. Починати краще від коренів і рухатися до низу.

  4. Обробивши електрощипцями всі пасма, можна збризнути зачіску лаком або іншим фіксуючим стайлінговим засобом.