Щоб перукареві було зручно і комфортно працювати, в його арсеналі мають бути всі необхідні інструменти. Головний девайс будь-якого майстра – це ножиці. На сьогодні в магазинах представлена величезна кількість ножиць. Щоб підібрати дійсно якісний і функціональний виріб, який відповідатиме особистим вимогам, важливо уважно почитати його характеристики і вивчити відгуки.

Який матеріал ножиць обрати?

Вибираючи ножиці для перукаря-початківця, насамперед варто звернути увагу на матеріал, з якого вони виготовлені. Сталь, яку використовують при виробництві інструменту, може бути різної твердості. Якщо виріб виготовлено зі сплаву з високим показником твердості, він буде занадто крихким. Так, невелике падіння може стати фактором, який виведе з ладу інструмент. 

Твердість сталі розраховують за шкалою Роквелла, одиниця виміру – HRC. Саме на цю характеристику слід звернути увагу в процесі вибору. Для новачка оптимальним рішенням буде модель, твердість якої позначена в діапазоні 58-59 HRC. Такий девайс прослужить тривалий час без заточування, дасть можливість «набити руку», отримати потрібний досвід.

Також важливо дивитися на марку сталі та країну-виробника, наприклад, якщо марка сплаву 440C, а виробник одна з країн Європи, то леза будуть м'якими. Тоді як такі леза такої ж марки, вироблені в Японії, будуть набагато твердішими. Досвідчені майстри рекомендують купувати професійні ножиці для стрижки з маркуванням в діапазоні 420-440.

Види ножиць для перукаря

Чимало людей, які тільки починають свій професійний шлях, ставлять собі питання про те, які ножиці купити перукареві-початківцю. Відразу варто зазначити, що масштабно такі інструменти ділять на дві категорії:

  1. Прямі. Використовують для формування основи будь-якої стрижки.

  2. Філірувальні. Використовують для зменшення густоти, створення об'єму зачіски, забезпечення плавних переходів і т.д. Такі девайси мають зубчасті леза (одне або два). Їх можна використовувати для будь-якої стрижки. Новачкам краще починати працювати з двосторонніми філірувальними ножицями, вони зрізають менше волосся, а отже, шанс помилитися істотно знижується, і результат буде акуратнішим і охайнішим. Філіровочні ножиці можуть бути із зубчиками різної величини. Для ослабленого, рідкого волосся підходять моделі з тонкими зубцями, а для густого й об'ємного – з товстими. Краще, якщо у майстра під рукою будуть обидві моделі.

види ножиць для перукаря

Форма рукоятки

  1. Класична. Кільця розташовані симетрично, леза однакові за довжиною. Права частина ідентична лівій.

  2. Зміщена. Одна з ручок або обидві зсунуті в бік. Такий виріб вважається ергономічним, тому в процесі роботи у майстра не так сильно втомлюються руки.

  3. Ергономічна. Модель з асиметрично розташованими ручками, може ідеально підходити одному майстру і кардинально не підходити іншому. Ті, кому пощастило і йому зручно працювати з таким інструментом, швидко оцінять його ергономічність і відзначать, що руки не так сильно втомлюються.

Щоб майстру було максимально комфортно працювати, ножиці виробляють з упором під пальці або гумовою оболонкою всередині кільця. Така конструкція дає змогу фахівцеві робити плавні рухи без сильного навантаження на кисть. Також у каталогах сучасних магазинів можна побачити моделі з кільцями, які можна знімати.

Нюанси вибору хороших ножиць для перукаря

Вибираючи інструмент, варто звернути увагу на:

  • Довжину лез. Для роботи знадобляться девайси з різною довжиною лез, тому краще купити набір ножиць для перукаря, в якому буде кілька різних моделей. Довжина ріжучої частини вибирається з урахуванням анатомічних особливостей руки майстра.

  • Ширину леза. Для легкого зрізу підходять ножиці з широким полотном, а для різкого – з вузьким.

  • Розміщення полотна. У магазинах є моделі ножиць для правшів і для лівшів. Вироби відрізняються особливостями конструкції, і розроблені з урахуванням анатомічних особливостей шульги або правші.

  • Затяжку гвинта. Перукарям-початківцям краще вибрати модель з налаштованою затяжкою. Професіоналу ж, який навчився «відчувати» свій інструмент, можна купити виріб з можливістю регулювання стислості полотен.

Для перевірки стиснення лез девайс беруть за кільце і піднімають лезо з його боку вгору. Інше кільце відводять на 90 градусів і відпускають. Далі дивляться на відстань, яка утворилася між гвинтом і полотнами, вона має дорівнювати половині їхньої довжини.

Вибрати хороші перукарські ножиці для початківців, завдання не з простих, але якщо відповідально підійти до цього процесу, то результат приємно здивує. Важливо відразу визначити для себе фронт роботи, який буде виконуватися, використовуючи девайс. У магазинах величезний вибір інструментів для перукаря, тому трохи вільного часу і терпіння і точно вдасться зупинити свій вибір на функціональному, якісному, зносостійкому виробі.