Щоб перукарю було зручно працювати, а клієнту комфортно сидіти, необхідно придбати спеціальне крісло. Такі меблі продаються в магазинах для обладнання салонів краси.

Сучасні крісла для салону краси дають змогу зробити обстановку комфортною, правильно організувати робоче місце фахівця. Виріб відрізняється продуманою конструкцією, тому здатний забезпечити підтримку спини, голови. Майстру зручніше робити будь-які перукарські процедури без сильної напруги.

Основні види перукарських крісел

Щоб вибрати виріб, який буде ідеально відповідати вимогам майстра, варто заздалегідь вивчити асортимент товарів такого типу.

Залежно від особливостей конструкції, модель може бути:

  • Гвинтовою. Перукарське крісло, оснащене різьбленням. Завдяки гвинту майстер може відрегулювати висоту під свій зріст. На таких моделях можна змінювати не тільки висоту, а й горизонтальне положення. Клієнту на такому стільці зручно і комфортно. Як правило, гвинтові конструкції мають п'ятипроменеву основу і коліщатка для легкого переміщення по підлозі.

  • Пневматичною. Регулювання відбувається за допомогою спеціального важеля. Після того як клієнт зручно влаштувався, перукар натискає на важіль і опускає сидіння до потрібної висоти. Варто зазначити, що для того щоб підняти сидіння, з нього потрібно встати. Тому регулювати такі меблі не дуже зручно.

  • Гідравлічною. Модель, яка користується найбільшим попитом. Вартість таких крісел вища, ніж пневматичних і гвинтових, але вона виправдана високою функціональністю. Регулювати висоту крісла дуже просто і зручно. Такі варіанти вибирають для обладнання елітних салонів краси та барбершопів.

найкращі перукарські крісла

Залежно від особливостей основи та матеріалу виготовлення, модель може бути:

  1. П'ятипроменевою. Найчастіше п'ятипроменеві крісла в перукарню мають пластикову або хромовану базу. Вироби із пластику дешевші. Мінус таких варіантів у тому, що на них неможливо встановити пневматичний або гідравлічний механізм для регулювання висоти. Крім того, з-під п'ятипроменевих виробів складно вимітати волосся та інше сміття. Хромовані моделі мають більш презентабельний вигляд, вони стійкі та надійні, тому їх часто встановлюють у перукарнях.

  2. Дисковою. Основа з хрому у формі кола або квадрата. Меблі можуть бути будь-якого кольору, тому можна підібрати модель, яка ідеально впишеться в інтер'єр будь-якої перукарні. Варіанти з дисковою основою мають стильний вигляд, але вибирати їх варто, якщо підлога в салоні ідеально рівна і є досить багато вільного простору для їхнього розташування.

Щоб крісло в салоні краси прослужило тривалий час, не втрачаючи своєї функціональності та естетичності, важливо вибирати вироби з міцних, якісних матеріалів. Не потрібно забувати про те, що перукарю доводиться працювати з агресивними хімічними речовинами. Крім того, поверхню потрібно систематично дезінфікувати, тому краще купити меблі зі шкіри або шкірозамінника. Щоб клієнту було комфортніше, матеріал має бути приємним на дотик.

Скільки коштує крісло перукаря − залежить від багатьох чинників: матеріал виготовлення, тип конструкції, популярність бренду тощо.

Як вибрати крісло для перукаря в салон краси?

Однозначно сказати, яким має бути перукарське крісло, неможливо. У кожного майстра свої вимоги до його технічних характеристик і естетичності, але можна визначити загальні правила вибору:

  1. Можливість регулювати за висотою. Перукар регулює висоту залежно від зросту клієнта. Конструкція має бути оснащена механізмом для закріплення обраного положення.

  2. Особливості м'якої частини (сидіння і спинки). Якщо м'які частини якісні, вони тривалий час не деформуються і не втрачають свою форму. Також варто пам'ятати, що оббивка має бути такою, щоб можна було обробляти її дезінфекуючими засобами.

  3. Простота регулювання. Крісло має просто і без особливих зусиль повертатися, регулюватися до потрібного положення. Так, майстер заощадить сили і час для роботи.

Вибирати крісло в салон краси необхідно з урахуванням площі перукарні, адже якщо воно дуже габаритне, а салон невеликий, зовсім не залишиться вільного простору. Стаціонарні моделі підходять для маленьких салонів, а мобільні для просторих.