Тример – це прилад, який використовують для стрижки волосся. На сьогоднішній день є багато моделей пристроїв, які відрізняються функціями і технічними характеристиками.

Тримери можуть бути для стрижки волосся на голові, в носі, у вухах і на бороді. Деякі майстри використовують такі пристрої для коригування форми брів. Деякі моделі дуже нагадують своєю конструкцією звичайну машинку перукарську. Як правило, тільки професіонали можуть відрізнити ці два пристрої з першого погляду. Техніка для стрижки волосся представлена у величезному асортименті, тому, щоб придбати найбільш підходящий виріб, варто заздалегідь ознайомитися з моделями приладів, представлених у каталозі.

Різниця між машинкою для стрижки та тримером

Машинка для стрижки волосся − це прилад, який використовують для зменшення довжини шевелюри та формування форми, для створення певної зачіски. Тример застосовують, якщо необхідно зістригти волосся максимально коротко, але не так «гладко», як бритвою.

Назвати ці два вироби взаємозамінними не можна, адже кожен має певні особливості та переваги. Звісно, можна зробити зачіску, якщо в розпорядженні тільки один із цих пристроїв, але вона не вийде такою ідеальною, якою могла б бути, якби їх було два. Навіть найсучасніші машинки для стрижки не видаляють волосся під самий корінь. Щетина в будь-якому разі після перукарських маніпуляцій буде. За допомогою тримера і додаткових насадок можна зробити стрижку, але це буде дуже складно і довго, а ось для формування бороди такий виріб ідеально підійде. На обличчі волосся більш рідке, але жорсткіше і товще, ніж на голові. Чим відрізняється машинка для стрижки і тример − з вищевикладеної інформації зрозуміло. Якому пристрою віддати перевагу, залежить від того, для яких цілей він буде використовуватися.

Навіщо потрібен тример?

Такий девайс найчастіше використовують барбери, з його допомогою здійснюють догляд за бородою та вусами. Цей пристрій підходить для формування форми бороди, ним можна підправити зачіску, вкоротити відрослі волоски.

Сучасні перукарі також мають у своєму арсеналі тример для стрижки волосся професійний. З його допомогою роблять окантовку, «малюють» фігури незвичайної форми.

Технічні відмінності приладів

різниця між тримером і машинкою для стрижки

Якщо зовні конструкція техніки дуже схожа, то всередині вона істотно відрізняється.

  1. Розташування ножів. Ножі в машинці та тримері розміщені по-різному, від цього параметра залежить довжина стрижки. Часто тримери використовують для створення окантовки, зовнішніх контурів, а всередині голять бритвою.

  2. Ширина робочої зони. Тримери вузькі, тому ними зручно малювати фігури, опрацьовувати контури в зоні за вухами, на підборідді тощо. Але стригти волосся на голові таким пристроєм не варто, оскільки це буде довго і некомфортно.

  3. Мотор і ножі. Девайси для чіткої окантовки оснащені потужним двигуном. Ножі на якісних виробах міцні та надійні. Щетина на обличчі жорстка, тому її краще голити гострими ножами, які встановлені на тримерах. Якщо часто голити волосся на обличчі машинкою, у неї зіпсуються ножі і їх доведеться міняти. Машинки для стрижки призначені для тривалої роботи без пауз, але на них встановлені трохи інші двигуни.

Як і всі електроінструменти, має тример плюси і мінуси. Є моделі універсальні, зі змінними насадками або монотипні, призначені для стрижки волосся на бороді або в носі.

Тримером зручно зробити стильну стрижку, ним легше створити незвичайний малюнок і втілити в життя найнезвичайніші ідеї. Такий пристрій часто використовують для формування стрижки в чутливій зоні. Машинкою в такій ділянці буде складно що-небудь зробити.

Що краще вибрати?

Машинка для стрижки волосся і тример – це різні інструменти, і повноцінно замінити один одного вони не можуть. Якщо є гостра необхідність, то можна використовувати їх як альтернативу один одному, але на хороший результат розраховувати не варто. Щоб підібрати найбільш підходящий для себе пристрій, необхідно визначитися, для яких цілей його використовуватимуть:

  • для стрижки волосся на голові краще придбати машинку;

  • для догляду за бородою і вусами – тример.

Тим, хто не може визначитися, пощастило! У магазині Profi-Perukar підібрані компактні та професійні набори, які підійдуть для барбершопів, перукарень або домашнього використання. Девайси, як правило, продаються з великою кількістю насадок, тож з їхньою допомогою можна змінювати образ хоч щодня.