Тример для стрижки є корисним девайсом, який дозволяє окантовувати волосся. Це незамінний інструмент для майстрів-перукарів, оскільки він охоплює безліч задач. За допомогою машинки для окантовки можна зробити контури і лінії стрижки (чіткі, плавні) ідеальними, надати вусам і бороді потрібних форм.

Важливі переваги професійного тримера

Заключним етапом стрижки є окантовка волосся. Цей процес має такі переваги:

  • виконання повної або часткової корекції контурів;

  • моделювання стрижки в будь-яких стилях;

  • можливість трансформації зачіски;

  • якісний догляд за бородою, вусами.

Перераховані вище переваги свідчать про те, що окантовка чоловічих, жіночих і дитячих стрижок є корисним і творчим завданням. Тример для окантовки істотно розширює можливості стандартних перукарських машинок. Пристрої можуть використовуватися як у домашніх умовах, так і в салонах.

Як вибрати професійний тример?

Як вибрати тример для окантовки з оптимальними параметрами? Для цього рекомендовано врахувати безліч нюансів, про які ми розповімо далі. При наявності сумнівів або питань перед покупкою краще звернутися до професіоналів для отримання консультації.

Дротові або акумуляторні пристрої: який варіант обрати

Незаперечними перевагами тримерів з акумулятором є відсутність перешкод у процесі виконання задач, а також експлуатація у разі неможливості підключення до мережі. Вибираючи такий пристрій, важливо своєчасно його заряджати. В іншому разі тример може розрядитися в найвідповідальніший момент.

З мережевими моделями можна працювати тільки вдома або в салоні, де є доступ до розетки. Хороший тример для стрижки досить потужний, його можна використовувати для окантовки вологого волосся.

Найбільш вдалим варіантом є комбіновані машинки для окантовки. Вони пристосовуються до будь-яких умов роботи, тому їх обирають як звичайні користувачі, так і професійні майстри.

Матеріали лез

Це один із найважливіших параметрів. Вартість високоякісної сталі в деяких випадках може прирівнюватися до вартості самого пристрою. Як матеріали в процесі виготовлення лез використовують леговану сталь, титан і кераміку. У сучасних моделях широко застосовують керамічні або титанові ножі. Вони надовго зберігають гостроту, не бояться підвищеної вологості, дезінфекцій, зручні у використанні. Завдяки цим перевагам такі леза успішно замінили звичайні сталеві комплектуючі. При виборі такого варіанту варто враховувати, що прилад має високу вартість. Найбюджетнішими є леза з нержавіючої сталі, а керамічні або з титановим покриттям будуть дорожчими. Термін служби залежить від навантаження на прилад та інтенсивності експлуатації.

Висота зрізу

Важливо не тільки визначитися з необхідною висотою зрізу, а й самим типом насадки. Універсальними є тримери Moser з насадкою, що регулюється за довжиною, проте вони мають недоліки. Такий елемент досить крихкий, може випадково зрізати більше волосся, ніж це було потрібно. Кращим вважається тример зі змінними насадками. Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу пристрою з «рухомою» насадкою, то обов'язково ознайомтеся з відгуками користувачів про конкретні моделі, а також ретельно виберіть місце, де купити тример професійний. Лідируючі позиції серед машинок для окантовки волосся займають прилади відомого бренду Moser.

Корисні додаткові опції

Залежно від бренду окантовочні машинки можуть мати такі цікаві та корисні фішки:

  1. Лазерна указка. Призначена для промальовування контуру, за яким набагато простіше стригти і окантовувати. За відсутності такої функції спеціальну насадку можна докупити в спеціалізованих магазинах.

  2. Вакуумне всмоктування волосся. Для вбирання волосків у процесі стрижки призначений спеціальний мініпилосос.

  3. Вологе очищення. Тримери Wahl для стрижки та окантовки не бояться води, легко очищаються завдяки спеціальній вбудованій функції.

Додатковим плюсом стане наявність підставок. Вони необхідні для зручного розміщення і зберігання пристроїв.

Ширина і форма лез

Для професіоналів дуже важлива використовувана ширина, яка може бути такою: 25, 28 або 36 мм. Якщо ж у планах використовувати прилад у домашніх умовах, то цей параметр не має значення. Форми лез важливі під час створення творчих і креативних окантовок. Наприклад, Т-подібні леза використовуються для hair-tattoo. Крім того, вони необхідні для отримання чіткої форми контуру бороди.

Визначившись з перерахованими вище параметрами, ви неодмінно зможете підібрати тример для стрижки волосся і бороди для ефективного виконання майбутніх задач.