Перукарський набір інструментів містить величезну кількість предметів, серед яких базовими є не тільки різні види ножиць, а й машинки для стрижки волосся. Довга і справна служба всіх цих девайсів залежить від правильного догляду та обробки. А догляд за машинкою для стрижки волосся, як за будь-яким іншим електроінструментом, вимагає особливої уваги. Якщо не дотримуватися правил, термін її служби значно скоротиться.

Регулярне чищення та обслуговування машинки для стрижки є запорукою її справної роботи. Робити це необхідно після кожного застосування. Насамперед, це обов'язкова дезінфекція, яка є основним правилом будь-якого салону краси. Крім цього, робочі елементи пристрою потрібно змащувати спеціальним маслом згідно з інструкцією з експлуатації. Це захистить леза від пошкоджень і знизить їхнє тертя під час роботи. Якщо ці правила ігнорувати, мотор приладу буде піддаватися перевантаженню, що позначиться на терміні служби акумулятора (якщо модель акумуляторна), і на ріжучій здатності лез.

Більшість моделей мають ножові блоки, які легко витягуються за кілька секунд, що робить догляд за ними швидким і зручним.

Як доглядати за машинкою для стрижки волосся: основні рекомендації

Основною ознакою наявної проблеми з ножами машинки для стрижки є захоплення і «жування» волосків. Це може бути наслідком того, що посилилося тертя ножів і їх потрібно змастити. У запущених випадках вони неодмінно затупляться, і їх доведеться міняти. Але цих проблем можна уникнути, якщо знати, як доглядати за машинкою і вчасно її обслуговувати. Для цього є кілька простих правил:

  1. Догляд має бути регулярним. Після кожної стрижки обов'язково необхідно витягувати з пристрою ножовий блок і очищати від будь-яких забруднень і волосся. Для цього рекомендується використовувати спеціальну щітку з м'якою щетиною, яка дасть змогу очистити інструмент у важкодоступних місцях.

  2. Переконавшись, що очищення проведено ретельно, необхідно змастити деталі спеціальним маслом. У жодному разі цього не можна робити, якщо ножі недостатньо очищені. Це скоротить термін служби приладу. Для змащення використовується спеціальне масло для ножа машинки, яке підходить для всіх її типів. Найголовніше – засіб не можна використовувати після закінчення терміну придатності. Після першого використання його можна зберігати два роки.

  3. Коли всі деталі будуть оброблені мастилом, ножовий блок встановлюється на місце. За необхідності для кращого закріплення можна використовувати викрутку.

  4. Далі олією обробляються ріжучі деталі машинки, завершується встановлення в неї ножів.

  5. Щоб закріпити обробку девайса, потрібно на кілька секунд увімкнути його, щоб під час роботи ножів мастило рівномірно розподілилося по всій їхній поверхні. Змащувати ріжучі деталі потрібно тільки при регулярному використанні приладу. Якщо планується перерва в його використанні від трьох тижнів і більше, то цього робити не потрібно. В іншому разі мастило загусне і призведе до залипання ножів, краще після перерви перед використанням змастити певні елементи.

  6. Не можна протирати ножі на машинки для стрижки водою і при її потраплянні залишати їх мокрими. Для знежирення і дезінфекції підходять тільки спеціальні рідини. Для змащування використовується тільки спеціальне масло. Категорично не підходить для цього рослинна олія і силіконові мастила.

  7. Необхідно не допускати механічних пошкоджень корпусу пристрою, акуратно зберігати в стійкому положенні.

При дотриманні цих правил, машинка для стрижки буде справно служити тривалий період часу.як доглядати за машинкою для стрижки волосся?

Засоби для догляду

Робота з такою перукарською технікою для стрижки та її налаштування під силу навіть новачкові, не кажучи про досвідчених майстрів. Для забезпечення її нормальної роботи потрібно мати кілька засобів:

  1. Охолоджуючий спрей для машинок, який дає змогу ефективно очищати девайс від волосся, бруду та жирів і дезінфікувати її після стрижки.

  2. Масло для змащення машинок для стрижки – для рухомих ріжучих елементів пристроїв.

  3. Спеціалізоване мастило для змащування редукторів та ексцентрикових механізмів. Воно є густішим і використовується для машинок, оснащених ножем із прямим приводом. Завдяки цьому знижується нагрів і сповільнюється зношування робочих деталей. Застосовувати його слід не часто, на відміну від масла для ножів. Редуктор досить змащувати один раз на півроку.

Дотримання цих простих правил дасть змогу не тільки утримувати машинку для стрижки в чистоті й ідеальному робочому стані, а й значно подовжити терміни її експлуатації. І в найвідповідальніший момент вона не підведе.