Перукарські ножиці – це дорогий інструмент, який потребує регулярного догляду, щоб залишатися гострим. З покупки ножиць і машинки для стрижки починається шлях перукаря, стиліста і барбера. Тому слід віддати перевагу хорошій професійній атрибутиці та знати кілька особливостей догляду за нею.

При виборі перукарського інструменту слід враховувати:

 • Тип ножиць. Існує два основних види: прямі та філіровочні. Прямі перукарські ножиці SPL використовуються для рівного зрізу. Філіровочні – для створення текстури.

 • Розмір. Інструменти бувають різних розмірів: від маленьких, призначених для окантовки, до великих, що використовуються для стрижки довгого волосся.

 • Матеріал лез. Аксесуари можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі, титану, вуглецевого сплаву. Нержавіюча сталь – найпоширеніший матеріал, він міцний і довговічний. Титан – більш легкий і міцний. Вуглецевий сплав – це найміцніший і найлегший матеріал, але він також крихкіший.

 • Твердість. Ця характеристика вимірюється за шкалою Роквелла (HRC). Чим вищий показник HRC, тим твердіші леза. Інструменти з більш високими показниками краще переносять регулярні заточування, але вони також більш крихкі.

 • Заточка. Ножиці бувають із прямим або конвексним заточуванням. Пряма заточка забезпечує чистіший зріз, а конвексна – плавніший.

 • Ціна. Вартість може сильно варіюватися залежно від типу, бренду, розміру, матеріалу та інших чинників.

Догляд за перукарськими ножицями

дезінфекція перукарських ножиць

Інструменти перукаря і барбера потребують постійного догляду і дбайливого поводження для підтримки їх функціональної ефективності. Основні етапи догляду:

 • Очищення. Після кожного використання потрібно видалити залишки забруднень.

 • Дезінфекція. Використовуючи спеціальні розчини і спреї, необхідно знезаразити робочий інструмент.

 • Якщо в процесі стрижки стався поріз шкіри, потрібно обов'язково стерилізувати прилад.

 • Обробка. Після висушування можна обробити девайс спеціальним маслом, щоб захистити його від корозії. Масло також допомагає підтримувати гостроту приладдя.

 • Зберігання. Інструменти слід зберігати в спеціальному чохлі, щоб вони не пошкодилися. Чохол має бути виготовлений з м'якого матеріалу, щоб девайси перукаря не дряпалися. Також він забезпечує захист від прямих сонячних променів і вологи.

 • Періодично перукарські ножиці потрібно заточувати. Як і навіщо це робити, ми розглянемо далі в статті.

Навіщо точити перукарські ножиці?

Купуючи атрибутику для роботи, майстер-початківець завжди задається питанням: чи потрібно точити перукарські ножиці? Інструмент перукаря і барбера однозначно потрібно точити. Гострі прилади забезпечують чистіший зріз і менше травмують волосся. Інструменти слід точити кожні 6-8 тижнів, або частіше, якщо вони використовуються щодня.

Чим і як правильно заточити перукарські ножиці?

Для заточування можна використовувати спеціальний верстат або віддати їх у майстерню. Якщо ви використовуєте верстат, переконайтеся, що він призначений для заточування перукарських інструментів.

Як заточити ножиці для стрижки в домашніх умовах? Можна скористатися точильним каменем. Такий варіант досить поширений серед користувачів. Для самостійної роботи вам знадобиться точильний камінь, спеціальна паста і захисні окуляри. Дорогим інструментом краще не ризикувати і звернутися до професіоналів.

чи потрібно точити перукарські ножиці?

Якщо ж ви вирішили провести цю процедуру самостійно і ставите питання – як заточити перукарські ножиці, пропонуємо коротку інструкцію:

 • нанесіть невелику кількість пасти на камінь;

 • затисніть інструмент у тримачі і прикладіть леза до каменю під кутом 20-30 градусів;

 • повільно переміщайте ножиці по точильному каменю, поки не побачите, що леза стали гострішими;

 • повторіть ці дії з іншого боку леза.

Схожий, але швидший варіант – заточка за допомогою точильного верстата. Однак робота на такому обладнанні вимагає знань і досвіду.

Де заточити перукарські ножиці?

Якщо у вас немає спеціального обладнання та навичок у заточуванні, довірте цю справу фахівцеві. Сьогодні в кожному місті є спеціальні майстерні для загострювання ножиць для стрижки та манікюру.

При виборі перукарських інструментів зверніть увагу на продукцію Jaguar, Sway і SPL з нашого каталогу. На нашому сайті ви зможете придбати все найнеобхідніше для роботи за доступною ціною з доставкою у своє місто.