Вибираючи машинку для грумінгу, потрібно враховувати вид і розмір домашньої тварини, а також характеристики її шерсті − жорсткість, довжину, густоту. Сучасні пристосування для створення зачісок домашніх улюбленців можуть мати різну потужність і тип мотора, а також спосіб живлення, вагу і розмір, матеріали виготовлення корпусу і ножів. Давайте розглянемо, як вибрати машинку для грумінгу залежно від цілей і особливостей використання.

Яку краще придбати машинку для стрижки тварин?

Вибір машинки для стрижки тварин багато в чому залежить від цілей її використання. Наприклад, прилад вам може бути потрібен для періодичних стрижок невеликої домашньої тварини, а може для регулярного професійного використання. У кожному з цих випадків вам знадобиться аксесуар для грумінгу з певними характеристиками.

Який вибрати тип мотора?

Скільки коштує машинка для стрижки тварин − залежить від типу приладу, зокрема, від мотора.

  1. Роторні – девайси з високою потужністю, призначені для професійного використання або для частих стрижок вихованців у домашніх умовах. Найдорожча категорія приладів.

  2. Вібраційні – вирізняються меншим ресурсом і оптимально підходять для періодичного використання, для тварин з шерстю середньої довжини і густоти.

  3. Маятникові – характеризуються невеликою потужністю і бюджетною ціною, підходять для найпростіших випадків на короткій шерсті.

Таким чином, якщо ви маєте намір стригти вдома собаку з недовгою шерстю, можна придбати машинку вібраційного або маятникового типу. А ось для грумінгу домашніх улюбленців з довгою густою шерстю, як і для професійних стрижок, необхідний потужний роторний пристрій.

Чому варто обрати професійні машинки?

Найкращі машинки для стрижки тварин − це, як правило, професійні моделі. Для них характерні такі переваги:

  • роторний двигун високої потужності дає змогу легко впоратися з довгою густою шерстю і водночас тихо працює;

  • можливість швидкої заміни сталевих лез дає змогу регулювати довжину зрізу та запобігати опікам під час тривалого грумінгу;

  • тривала робота від акумулятора і швидка підзарядка.

Міняти ножі в професійних девайсах потрібно ручним способом. Якщо ви плануєте стригти велику собаку з довгою шерстю, обирайте модель потужністю не менше 20 Вт.

Комбінований спосіб живлення − оптимальний варіант

Прилади з комбінованим живленням − найзручніші, особливо, якщо ви маєте намір стригти активну рухливу тварину. У них поєднуються всі переваги бездротових і мережевих моделей. Виконувати процедуру грумінгу такою машинкою можна незалежно від розетки та електромережі, а заряджати в зручний час. Однак варто зазначити, що моделі з комбінованим живленням коштують дорожче мережевих і акумуляторних.

Як вибрати машинку для стрижки собак і котів?

Матеріали виготовлення лез

Професійні машинки оснащуються якісними ножами, які забезпечують швидку стрижку шерсті, максимально полегшують роботу і довго служать. Вони можуть бути сталевими (з високоміцного або нержавіючого металу), титановими, керамічними, керамотитановими. У деяких моделях леза мають діамантове або титанове покриття, що захищає їх від перегріву.

На що ще звернути увагу під час вибору?

Ретельно вибирайте, де купувати машинку для грумінгу, оскільки від цього часто залежить гарантія на прилад і можливість оперативної заміни комплектуючих.

Звертайте увагу, на який термін дається гарантія і чи є можливість обслуговування на випадок поломки. Уточнюйте, чи можна буде швидко замовити й отримати деталі до девайса, якщо раптом щось вийде з ладу. Особливо це стосується професійних грумерів, адже в період сезону стрижок важливо не затягувати з ремонтом.

Обирайте прості в обслуговуванні прилади, які дають змогу власнику самостійно проводити чистку від пилу та забруднень, а також змащувати деталі.

Чим відрізняється машинка для стрижки собак і людей?

За зовнішнім виглядом машинки для стрижки людей і тварин схожі, але між ними є суттєві відмінності. Моделі для домашніх улюбленців вирізняються високою потужністю й оснащуються більш гострими ножами. Звісно, ви можете і людським приладом зістригти невеликий ковтун на котячій або собачій шерсті, але повноцінну стрижку їм виконати не вдасться.

Стрижка тварин людською машинкою може призвести до перегрівання і поломки пристрою, а також до дискомфортних відчуттів у вихованця. Оскільки леза не настільки гострі, щоб легко зрізати густу шерсть, вони починають її висмикувати, через що тварина нервує, а зріз виходить негарний.

Спеціальна машинка для тварин і ножиці для грумінгу забезпечують легку, швидку та ефективну стрижку з естетично привабливим результатом.