Грумінг – важлива частина догляду за домашніми вихованцями різних порід. Кожен заводчик у своєму арсеналі повинен мати інструменти, які відповідатимуть усім вимогам безпеки і відмінно справлятимуться зі своїми функціями. Асортимент зоотоварів включає величезну кількість різних пристосувань, тому власник тварини повинен точно знати, які ножиці купити для грумінгу. Для цього рекомендуємо розібратися у видах інструментів та їхньому призначенні.

Різновиди ножиць для грумінгу

Для повноцінного догляду за шерстю свого вихованця варто мати у своєму розпорядженні набір ножиць для стрижки. Кожен процес, наприклад, видалення зайвої шерсті на спині та боках, стрижка лап, хвоста, голови, вух здійснюється з використанням певного інструменту:

 1. Прямі ножиці для грумінгу. Це часто використовувані вироби, що дозволяють робити рівний і акуратний зріз. Залежно від призначення, пристосування може бути різної довжини. Для догляду за собаками дрібних порід і роботи зі складними ділянками підійдуть короткі моделі (до 7,5 см у довжину), для масштабних процесів – довгі. Стригти шерсть на морді, лапах, у ділянці геніталій найзручніше за допомогою ножиць із короткими лезами із закругленими кінцями.

 2. Філірувальні ножиці для грумінгу. Інструменти із зубцями підходять для проріджування густої шерсті, створення об'єму, декоративної стрижки, а також фінішних робіт. Зазубрини можуть бути на одному або обох лезах. Відрізняється і кількість поперечних виступів. Наприклад, для швидкого виконання роботи з акуратними зрізами краще використовувати ножиці з великими зубцями.

 3. Із загнутим лезом. Модель дозволить створити плавні лінії зрізу, цікаву форму, підкреслити силует. Такий різновид підходить для обробки лап і виконання косих зрізів. Вигнуті ножиці найчастіше використовують досвідчені майстри, які освоїли цю техніку стрижки.

 4. З регульованим гвинтом. Важливою перевагою є можливість регулювання леза з урахуванням типу шерсті. Під час роботи важливо не перетягнути гвинт.

Щоб мати можливість виконувати всі необхідні процедури догляду, важливо мати у своєму розпорядженні відразу кілька інструментів або універсальний набір ножиць для грумінгу.

Як вибрати ножиці для грумінгу?

Ножиці для грумінгу: які кращі?

Для того щоб зробити правильний вибір, рекомендовано ознайомитися, що таке ножиці для грумінгу, і як вони можуть відрізнятися своїми характеристиками. Важливе значення мають такі критерії:

 1. Зручність у використанні. Виріб має комфортно розташовуватися в руці, не приносити дискомфорту, не бути занадто важким. У результаті кисть не буде сильно перенапружуватися в процесі стрижки. При можливості рекомендовано випробувати ножиці до покупки.

 2. Якість матеріалів. Виробники використовують сталь з різним вмістом вуглецю. Твердість оцінюється за Роквеллом (HRC), оптимальним є позначення від 48 до 62 HRC. Перевищення зазначеної позначки свідчить про те, що матеріал занадто крихкий, а інструмент матиме короткий термін експлуатації.

 3. Легкість руху лез. Клинки повинні безперешкодно змикатися і розмикатися. Обов'язковою є відсутність зазорів і провалів між клинками. Усі дії мають проводитися максимально легко і просто.

 4. Довжина лез. Тут значення мають майбутні завдання. Короткі леза ідеально підходять для акуратних стрижок з опрацюванням деталей, довгі – для роботи з густою і довгою шерстю.

Також важлива ціна інструменту. Для домашнього використання підійдуть більш бюджетні моделі з гідною якістю. При цьому особливе значення має не розкрученість бренду, а якість сталі.

Чим відрізняються ножиці для стрижки людей і тварин?

До суттєвих відмінностей між цими інструментами варто віднести такі моменти:

 • кількість зубців;

 • розмір зубчиків;

 • відстань між зубцями на полотні.

Загальним правилом є те, що чим менше буде зубчиків, тим акуратнішим вийде результат. Ножиці для грумінгу розроблені для професійного та аматорського використання. Вони підходять для проріджування шерсті, створення об'єму, надання певних форм. Ножиці для роботи з шерстяним покривом собак не варто застосовувати для нарізки паперу, стрижки людського волосся. Важливою особливістю є збереження гостроти краю при виконанні маніпуляцій з жорсткою собачою шерстю.

Перукарські ножиці мають спеціалізовану конструкцію, яка робить їх максимально зручними у використанні, а також істотно подовжує термін служби. Інструменти для перукарень не рекомендовано застосовувати для стрижки домашніх улюбленців.

Де купити ножиці для грумінгу, які максимально відповідатимуть усім критеріям? Зробити це краще в спеціалізованих магазинах. У результаті ви станете власником якісних виробів, які прослужать тривалий час.