Щоб вихованець був здоровим і життєрадісним, важливо забезпечити йому повноцінний догляд. Необхідно систематично стригти і розчісувати шерсть, щоб у ній не було ковтунів. Волоски потрібно зістригати також на лапках і у вухах. Зробити це підручними засобами буде дуже складно, тому краще купити спеціальні ножиці для стрижки собак. У сучасних магазинах великий вибір девайсів для догляду за тваринами, тому варто заздалегідь ознайомитися з їхніми різновидами та особливостями.

Які ножиці потрібні для грумінгу собак?

Щоб акуратно і стильно підстригти хвостатого члена сім'ї, знадобиться набір для грумінгу. Шерстяний покрив зістригають зі спини, з боків, з лап, хвоста, у вухах, на шиї, біля кігтів тощо. Для конкретної зони рекомендується використовувати певний тип виробу, так процедуру можна виконати швидше і безпечніше. Відповісти на питання, якими ножицями стригти собаку, неможливо, адже для цього процесу знадобиться кілька видів інструментів:

  1. З прямими лезами. Вид, який найчастіше використовується грумером у роботі. З його допомогою можна рівно, плавно зрізати шерсть. Прямі ножиці можуть бути різного розміру. Для невеликих собак вибирають інструмент з лезами до 70 мм, а для великих порід знадобляться моделі з лезами довшими за 80 мм. Для зістригання шерсті на морді або на лапах краще використовувати варіанти із закругленими лезами.

  2. Філірувальні ножиці для собак. Будь-яка незвичайна стрижка тварини передбачає застосування філірувальних ножиць, за допомогою яких можна прорідити густий ворс, надати образу об'єму, а також підкреслити форму на фінальному етапі. Зубці на такому інструменті можуть бути на одному з лез або на обох. Число зубчиків може бути різним. Грумери підбирають девайс з урахуванням породи тварини.

  3. Із загнутим лезом. Застосовують для того, щоб зробити лінію зрізу більш плавною. Ножиці із загнутим лезом дають можливість окреслити силует улюбленця, надати йому незвичайної форми. Найчастіше їх використовують для стрижки шерсті на лапах. Працювати з інструментом такого типу не просто, тому, як правило, вигнуті ножиці для стрижки собак використовують досвідчені професіонали.

  4. З регульованим гвинтом. Виріб такого виду можна «налаштувати» під роботу з певним типом шерсті. Гвинт підкручують так, щоб виконувати стрижку було максимально зручно.

  5. Фінішні. Такі ножиці за зовнішнім виглядом дуже схожі на філірувальні, але відстань між зубцями у них більша. Інструментом вирівнюють зріз, неточності, усувають помилки, які були допущені на основному етапі стрижки. Шанкери особливо необхідні грумерам-новачкам, які ще не вміють створювати ідеально рівні, гладкі зрізи.

ножиці для грумінгу собак

Як обрати ножиці для стрижки собак?

У каталогах магазинів для грумерів величезна різноманітність товарів. Щоб придбати інструмент, який дійсно знадобиться в роботі, в процесі вибору слід враховувати низку важливих параметрів:

  1. Зручність. Ножиці для грумінгу собак повинні ідеально лягати в руку, бути максимально легкими. Так, кисть буде менше втомлюватися навіть під час тривалої роботи. Фахівці рекомендують, перш ніж купити ножиці, спробувати потримати їх у руках і оцінити відчуття.

  2. Матеріал. Інструменти для грумінгу виробляють зі сталі з вуглецем у складі. Важливо враховувати твердість матеріалу за шкалою Роквелла. Найбільш якісними та зносостійкими вважаються вироби з твердістю 48-62 HRC. Девайси, твердість яких понад 62 HRC, недовговічні через високу крихкість.

  3. Плавність закриття і відкриття. Леза повинні безперешкодно з'єднуватися і розмикатися. Між ними не повинно бути зазорів, які завадять повному змиканню.

  4. Довжина лез. Наприклад, для акуратної стрижки собаки невеликої породи знадобляться ножиці з довжиною лез не більше 7 см. Для роботи з густим шерстяним покривом стане в пригоді модель з довгою робочою частиною.

Вартість залежить від маси факторів, на ціноутворення впливає якість матеріалу, вид інструменту, бренд. Вибираючи прямі і філіровочні ножиці для собак, які будуть використовуватися виключно вдома для одного вихованця, можна зупинитися на бюджетних моделях. Краще придбати інструмент з якісного матеріалу, так шанс того, що він прослужить не один рік, набагато вищий. Треба купувати девайси від перевірених та іменитих брендів – Barracuda, SPL, їхня продукція може і коштує дорожче, але прослужить довго.

Для домашнього використання досить купити простий набір для грумінгу з кількома девайсами. З його допомогою можна підтримувати акуратний зовнішній вигляд шерсті у вашого вихованця.