Існує безліч факторів, які необхідно враховувати при виборі оптимальної моделі машинки для стрижки тварин. Найважливішими є вид домашнього улюбленця і його розмір, характеристики шерсті (довжина, жорсткість), густота підшерстя. У результаті машинка грумера зможе впоратися з будь-якими завданнями.

Машинка для стрижки собак і котів: якій моделі віддати перевагу

Перш ніж детально вивчити важливі параметри машинок, необхідно визначитися з цілями експлуатації. Наприклад, для гігієнічної стрижки невеликих домашніх улюбленців підійдуть простіші моделі, для надання грумінг-послуг і професійних стрижок – функціональні, якісні та надійні інструменти, які обійдуться набагато дорожче. Визначилися з майбутніми задачами? Пропонуємо приступити до огляду основних характеристик обов'язково з урахуванням індивідуальної мети покупки.

Види машинок

На ринку техніки для грумерів представлений широкий асортимент пристроїв з різними технічними характеристиками. Сучасні моделі дають змогу максимально акуратно і швидко робити стрижки незалежно від рівня складності. Інструменти можуть відрізнятися за потужністю, кількістю швидкостей, насадок, ножових блоків, змінних ножів. Машинки для грумінгу з різними типами двигунів пристосовані до різних умов використання. Існують такі моделі:

 1. Вібраційні. Їхніми відмінними рисами є компактність, невелика вага і доступна вартість. Це найбільш вдалий варіант для домашнього використання.

 2. Акумуляторні. Техніка забезпечує свободу пересувань, оскільки не потребує підключення до мережі. Такому варіанту віддають перевагу майстри, які стрижуть тварин на виставках.

 3. Роторні. Це мультишвидкісні і потужні прилади, які призначені для професійного використання в грумінг-салонах, а також для роботи з густою і жорсткою шерстю.

 4. Маятникові. Універсальні машинки оснащені двигуном з оригінальною конструкцією. Потужні прилади призначені як для домашнього застосування, так і для салонів.

Порада грумера щодо купівлі машинки для стрижки собак: «золотою серединою» є саме маятникові та роторні прилади, тому краще віддати перевагу цим варіантам.

Як вибрати машинку для грумінгу: вага і матеріал корпусу

Якщо передбачається тривала робота, то одним із ключових критеріїв вибору є вага пристрою. У продажу представлені такі різновиди:

 • легкі – від 60 до 75 г;

 • середні – від 100 до 200 г;

 • важкі – від 200 до 600 г.

Матеріал корпусу може бути пластиковим, металевим, композитним. Виробники використовують алюміній, титан, металеві сплави, дешевий або високоміцний пластик, а також композити нового покоління.

де купити машинку для грумінгу?

Потужність

Щоб грумерська машинка не підвела в найвідповідальніший момент і на відмінно справлялася з усіма поставленими задачами, важливо врахувати найдрібніші нюанси. Це не тільки характеристики тварини, частота використання, а й потужність пристрою. Доступні такі різновиди:

 1. Малопотужні прилади – 10 Вт. Вони підходять лише для стрижки маленьких тварин з м'якою і тоненькою шерстю. Зі складнішими роботами техніка не впорається.

 2. Середньопотужні машинки – 15-20 Вт. Їх цілком достатньо для стрижки собак середніх порід з густою шерстю на регулярній основі.

 3. Потужні інструменти – 30 Вт. Незамінні під час роботи з жорсткою шерстю, а також під час виконання великих об'ємів робіт.

 4. Професійні прилади – 35 Вт і більше. Такому варіанту віддають перевагу грумери, оскільки машинки здатні справлятися з серйозними навантаженнями. У результаті майстри можуть працювати навіть із найжорсткішою і сплутаною шерстю.

Ще одним параметром, від якого залежить вартість пристрою, є його комплектація. Наприклад, професійна машинка для стрижки собак зі знімними ножами коштує на порядок дорожче, ніж моделі зі стаціонарним ножовим блоком. Для гігієнічної стрижки та створення простих зачісок у домашніх умовах достатньо бюджетного інструменту зі стаціонарним ножем з можливістю регулювання. Навіщо переплачувати за опції, які вам навряд чи знадобляться.

Матеріали ножів

Високоякісні ножі здатні полегшити і прискорити роботу. Крім того, прослужать вони набагато довше. Оптимальними є вироби з ножами з високоміцної або нержавіючої сталі, кераміки, титану або керамотитану. Під час тривалої роботи важливо, щоб ножі не перегрівалися. Для цього на їхню поверхню наносять титанове або діамантове покриття.

Рекомендації

Купівля інструменту з оптимальними характеристиками та освоєння елементарних прийомів грумінгу дадуть змогу стежити за шерстю домашніх улюбленців без зайвих витрат. Де купити машинку для грумінгу, вирішувати тільки вам. Щоб бути впевненим у якості техніки, рекомендовано віддати перевагу спеціалізованим магазинам, сайтам виробників і офіційним дистриб'юторам.