Грумер – це фахівець, який займається доглядом за тваринами. Ця професія почала користуватися попитом не так давно, не кожному дано стати хорошим грумером. Перш за все, потрібно дуже любити тварин, постійно вивчати інформацію про них, бути терплячим і уважним.

Грумінг може включати стрижку, очищення і розчісування шерсті, підстригання кігтів, усунення ковтунів та інші доглядові процедури. Щоб виконати ці процеси якісно і швидко, фахівець використовує різні інструменти.

Що потрібно грумеру-початківцю?

Не всі знають, які інструменти потрібні для грумера. Щоб виконувати основні процедури з догляду за вихованцями, потрібно мати у своєму арсеналі такі девайси:

Краще, якщо у майстра буде великий набір інструментів для грумера, адже девайс підбирають з урахуванням типу шерсті тварини.

Машинки для стрижки тварин

Машинка для стрижки шерсті – це те, що потрібно грумеру насамперед, добре, якщо вона матиме багато насадок. Для майстра, до якого звертається велика кількість клієнтів, знадобиться модель з роторним мотором, оскільки вібраційна розрахована більше для домашнього використання. Крім того, машинки з вібраційним мотором нервують вихованців. Ножі для інструменту краще вибрати зі сталі або кераміки.

Машинка для стрижки може бути побутовою або професійною. Вибирають грумерський інструмент з урахуванням особливостей шерсті вихованця. Наприклад, щоб підстригти невеликого собаку, можна використовувати тример, за допомогою якого простіше підстригати шерсть в чутливих місцях, на мордочці тощо.

Моделі машинок з регулятором довжини ножа ідеально підійдуть для стрижки собак невеликого розміру. Для собак великих порід краще використовувати варіанти з потужним мотором з функцією охолодження, вони підходять для тривалої роботи.

Щоб зробити незвичайну стрижку, знадобляться різні насадки і ножі. Ножі з металу можна заточувати, а керамічні – ні. Насадки для машинки можуть бути металевими або пластиковими.інструменти для грумера

Ножиці для грумінгу

Ножиці для стрижки тварин відрізняються від інструментів, які використовують для стрижки людей. Грумери в процесі своєї роботи використовують ножиці таких типів:

 • прямі – для стрижки собак невеликих порід;

 • закруглені – для корекції стрижки, для використання в делікатних областях;

 • вигнуті – для зістригання шерсті на хвості та на мордочці;

 • з гвинтом – для регулювання девайса під конкретний тип шерсті;

 • філіровочні – модель для проріджування стрижки, створення потрібної форми.

Щоб інструмент прослужив довгий час, варто не забувати доглядати за ним. Стригти можна тільки чисту шерсть. Після процедури важливо обробити ножиці знезаражувальним засобом, потім олією.

Гребінці для котів і собак

У каталогах сучасних магазинів величезний вибір гребінців для тварин, вони бувають таких видів:

 1. Однорядні. Для вихованців із густою довгою шерстю.

 2. Із рухомими зубцями. Для тварин, які не люблять розчісуватися.

 3. Зі щетиною. Для видалення ковтунів, для масажу.

 4. Пуходерка. Виріб із металевими зубцями для вичісування підшерстя, допомагає запобігти появі ковтунів.

 5. Фурмінатор. Інструмент, який виконує функції розчищення і пуходерки.

 6. Гребінець із зубцями різної довжини. Для вичісування шерсті та видалення ковтунців.

Рейки-ковтунорізи для грумінгу

Це інструменти для грумера, з якими процес видалення ковтунів стає набагато простішим. З їхньою допомогою можна швидко надати шерсті доглянутого, акуратного вигляду. Рейки-ковтунорізки бувають:

 1. Горизонтальними. Леза розташовані паралельно, до того ж з одного боку вони заточені, а з іншого закруглені.

 2. Вертикальними. Виріб із гострими зубцями, схожий на граблі.

Вибираючи ковтуноріз, варто враховувати довжину шерсті вихованця.

Для грумера важливо мати правильно організоване робоче місце. У нього має бути стійкий стіл, покритий антиковзаючим матеріалом, наприклад, гумовим килимком. Конструкція має витримувати тварин із різною масою тіла.

Перш ніж почати навчання, потрібно детально дізнатися про те, хто такий грумер, звернути увагу на нюанси його роботи. Головне любити тварин, ставитися до них із терпінням і увагою. Для надання якісних процедур з догляду знадобиться спеціальна косметика для тварин, а також надійні, зносостійкі інструменти, які можна придбати в магазині Profi-perukar.