Крісло для перукаря – це важливий предмет меблів, без якого неможливо організувати комфортну, якісну роботу в салоні краси. Вибирають такі вироби з урахуванням їхньої функціональності та особливостей дизайну інтер'єру.

Крісло має бути комфортним для клієнта і зручним для майстра. Багато процедур виконуються тривалий час, тому людина не повинна відчувати дискомфорт, сидячи довго в одній позі. Також важливо, щоб обшивку меблів можна було легко очищати і знезаражувати спеціальними хімічними засобами.

Яким має бути перукарське крісло: головні характеристики

Під час вибору перукарського крісла необхідно звертати увагу на такі параметри:

  1. Регулювання висоти. Спеціальний механізм для крісел дає можливість майстру встановити висоту з урахуванням свого зросту, зросту клієнта і довжини його волосся.

  2. Ширина місця сидіння. Від цього критерію залежатиме зручність клієнта під час процедури.

  3. Висота спинки. Універсальними вважаються моделі, де спинка сягає рівня середини лопаток.

  4. Обшивка сидіння. Матеріал має бути стійким до зносу, легко піддаватися чищенню і знезараженню.

  5. Мобільність. Краще, якщо виріб оснащений коліщатками, завдяки яким його без особливих зусиль можна пересунути по кімнаті.

Якщо вибрати і купити крісла перукарські з урахуванням перерахованих вище критеріїв, то і клієнту, і майстру буде зручно і комфортно.

Пневматика чи гідравліка: відмінності

Є два різновиди механізму на перукарських кріслах: пневматичний і гідравлічний. Вони мають низку відмінностей, які потрібно враховувати, вибираючи меблі. Насамперед, це сила підйому. Пневматичний механізм піднімає тільки пустий стілець, а гідравлічний може підняти навіть крісло, на якому сидить людина.

Досвідчені майстри віддають перевагу моделям з гідравлікою, адже набагато зручніше регулювати висоту і не просити клієнта щоразу вставати.

Гідравлічний механізм

Гідравліка для перукарського крісла дає змогу легко відрегулювати висоту і не турбувати відвідувача. Щоб збільшити висоту, досить кілька разів натиснути на важіль, розташований внизу виробу. Для того щоб зафіксувати положення, слід заблокувати педаль.

Для зниження рівня сидіння необхідно тримати важіль у нижньому положенні. Деякі моделі крісел у процесі регулювання прокручуються по колу.різновиди механізму на перукарських кріслах

Пневматичний механізм

Регулювати висоту крісла, оснащеного пневматичним механізмом, можна тільки в тому разі, якщо на ньому ніхто не сидить. Якщо на кріслі сидить відвідувач, а майстру потрібно змінити висоту, потрібно просити клієнта піднятися. Іноді перукарю для виконання стрижки або фарбування необхідно кілька разів змінювати положення рівня сидіння. У цьому разі доведеться постійно вибачатися і просити людину вставати.

Перевага виробів такого типу – доступніша вартість. Пневматичний підйомний механізм коштує набагато дешевше, ніж гідравлічний. Тому ці моделі доступні більшій кількості покупців.

Крісло для перукарень важить багато, тому пневматичний механізм постійно піддається великому навантаженню і, як наслідок, виходить з ладу і не підлягає ремонту. Саме тому на такі меблі менша гарантія.

Для регулювання положення пневматичний підйомник на перукарському кріслі оснащений спеціальним важелем. Щоб збільшити висоту, потрібно потягнути важіль вгору. Коли стиснений газ підніме основу до потрібного рівня, важіль можна кидати.

Для зниження висоти не потрібно просити людину встати. Потрібно підняти важіль догори і відпустити, коли сидіння займе потрібне положення. Зниження відбудеться завдяки тиску ваги клієнта.

Деякі перукарі іноді працюють сидячи. Для себе вони часто обирають сидіння з пневматикою, оскільки вони зручні та доступні.

Якому кріслу надати перевагу?

Вибір перукарського крісла завдання непросте, адже воно купується на тривалий час. Важливо враховувати свій бюджет і вимоги до функціональності. Якщо майстер працює вдома або у нього не дуже багато клієнтів, то можна придбати модель із пневматичним підйомником.

Для дорогого салону або перукарні з величезною кількістю відвідувачів краще придбати крісло з гідравлічним підйомником. Такі моделі більш зносостійкі, надійні, підкреслять високий статус салону, зроблять процедуру комфортнішою як для клієнта, так і для майстра.