Фени є важливими приладами, які є в будь-якій перукарні та салоні краси, вони незамінні під час сушіння й укладання волосся. Перукарі та стилісти щодня використовують цю техніку, тому вибирають для професійної діяльності найкращі пристрої. Від правильності вибору моделі залежить ефективність і якість робіт, а також комфорт майстрів, тому значення фена в перукарському арсеналі не варто недооцінювати.

Перш за все, рекомендовано звертати увагу на якість приладу і його характеристики. Від цих параметрів залежить вартість тієї чи іншої моделі. Далі ми розповімо, який професійний фен для волосся краще, і як зробити остаточний вибір.

Як вибрати фен для волосся: важливі критерії

Прийнявши рішення купити хороший фен для волосся, користувачі найчастіше звертають увагу на вартість і зовнішній вигляд моделей, рідше – на просунуті функції. Однак, щоб обзавестися по-справжньому хорошим приладом для сушіння, рекомендовано не забувати також про технічні характеристики, ергономіку, додаткові насадки та аксесуари.

Потужність побутових і професійних фенів

Який вибрати фен для волосся, щоб він відмінно справлявся зі своїми завданнями? Ключовим параметром є потужність. Саме від неї залежить продуктивність пристрою, а також якість сушіння волосся. У високопотужних приладів сила і швидкість повітряних потоків більші, тому вони за лічені хвилини допоможуть висушити шевелюру. Практично всі побутові прилади для сушіння волосся мають потужність 1,2-2 кВт, дорожні моделі – до 1,5 кВт, для домашнього використання – понад 1,5 кВт. Професійні фени Babyliss в основному мають потужність 2000-2600 Вт.

Основні температурні режими

Наявність декількох температурних режимів надає можливість сушити волосся не тільки швидко, але й безпечно. У різних приладах температура варіюється від 60 до 130 °С. У побутових моделях, як правило, передбачено два режими, у професійних – три. Температурний режим вибирають з урахуванням структури волосся. Для сушіння тоненьких волосків необхідно вибирати мінімальну температуру.

Щоб фени підтримували задані режими, в них можуть використовуватися такі види нагрівальних елементів:

 1. Металеві. Класичний різновид нагрівачів, який найчастіше зустрічається в бюджетних моделях. Недоліком фенів з металевими елементами є нерівномірний високотемпературний нагрів, внаслідок чого волосся сильно пересушується.

 2. Керамічні. У пристроях нового покоління металеві нагрівачі поміщаються у спеціальну керамічну трубку. Під час нагрівання тепло проходить через кераміку. Це забезпечує рівномірне сушіння і підтримує задану температуру протягом усього процесу.

Якщо ви маєте достатній бюджет, то вибір фена для волосся краще зупинити на пристроях із керамічними нагрівачами.

Насадки для створення ідеальних зачісок

У комплекті до будь-якого фена йдуть насадки, проте їхня кількість може відрізнятися. Базові моделі, як правило, включають такі аксесуари:

 1. Концентратор. Це особливе пристосування, яке необхідне для створення концентрованого повітряного струменя. За допомогою цієї насадки можна надавати потрібну форму кожному пасму окремо. Також у продажу представлені моделі з двома концентраторами з різною інтенсивністю потоків.

 2. Дифузор. Представляє собою насадку у вигляді диска з пластиковими «пальчиками». Вона необхідна для створення пишного об'єму без пересушування кінчиків.

Круглі щітки йдуть у комплекті з фенами-щітками. Насадка застосовується для сушіння, надання зачісці об'єму, підкручування локонів.

який вибрати фен для волосся?

Ергономіка приладів

Купуючи оптимальний фен, особливе значення має його ергономіка. Максимально комфортно буде працювати з приладами, які відповідають таким критеріям:

 • пристрій оснащений гумовими накладками, завдяки чому зручно лежить у руці, не ковзає;

 • фен для сушки волосся має невелику вагу, що важливо, щоб рука не втомлювалася в процесі сушіння;

 • модель має шнур достатньої довжини (не менше 2 метрів);

 • техніка має знімний фільтр на повітрозабірнику. Це необхідно для простого очищення від пилу і волосся.

Для виготовлення корпусу побутових приладів переважно використовують пластик. Від моделей із надто тонкого матеріалу краще відмовитися, оскільки під час нагрівання він може деформуватися.

Правильно вибрати фен для волосся: наявність додаткових функцій

Раніше ми розповіли, за якими параметрами вибрати фен для волосся. Останнім нюансом при виборі моделі буде наявність додаткових функцій, серед яких:

 1. Контроль вологості. Спеціальні вбудовані теплові датчики визначають ступінь вологості волосся і за необхідності зменшують потужність повітряного потоку. Замовивши модель з цією функцією, ви назавжди забудете про пересушені локони.

 2. Іонізація. Нова технологія дає змогу наповнити локони мільйонами активних іонів. Крім того, волосся не буде електризуватися, набуде насиченого блиску. Фен GaMa та вироби інших брендів з вбудованим іонізатором відмінно підходять для вирівнювання неслухняних пасм.

 3. Холодний обдув. Щоб пасма добре тримали форму, їх слід остудити. Ця функція необхідна для вимкнення нагрівального елемента і фіксації досягнутого результату.

Кращим є компактний і легкий прилад із достатньою потужністю та наявністю необхідних насадок. Такий професійний фен для волосся стане надійним помічником для домашнього використання. У результаті ваші укладки вийдуть на новий, більш якісний рівень.