Фени є важливими приладами, які є в будь-якій перукарні та салоні краси, вони незамінні під час сушіння й укладання волосся. Перукарі та стилісти щодня використовують цю техніку, тому вибирають для професійної діяльності найкращі пристрої. Від правильності вибору моделі залежить ефективність і якість робіт, а також комфорт майстрів, тому значення фена в перукарському арсеналі не варто недооцінювати.
Перш за все, рекомендовано звертати увагу на якість приладу і його характеристики. Від цих параметрів залежить вартість тієї чи іншої моделі. Далі ми розповімо, який професійний фен для волосся краще, і як зробити остаточний вибір.
Як вибрати фен для волосся: важливі критерії
Прийнявши рішення купити хороший фен для волосся, користувачі найчастіше звертають увагу на вартість і зовнішній вигляд моделей, рідше – на просунуті функції. Однак, щоб обзавестися по-справжньому хорошим приладом для сушіння, рекомендовано не забувати також про технічні характеристики, ергономіку, додаткові насадки та аксесуари.
Потужність побутових і професійних фенів
Який вибрати фен для волосся, щоб він відмінно справлявся зі своїми завданнями? Ключовим параметром є потужність. Саме від неї залежить продуктивність пристрою, а також якість сушіння волосся. У високопотужних приладів сила і швидкість повітряних потоків більші, тому вони за лічені хвилини допоможуть висушити шевелюру. Практично всі побутові прилади для сушіння волосся мають потужність 1,2-2 кВт, дорожні моделі – до 1,5 кВт, для домашнього використання – понад 1,5 кВт. Професійні фени Babyliss в основному мають потужність 2000-2600 Вт.
Основні температурні режими
Наявність декількох температурних режимів надає можливість сушити волосся не тільки швидко, але й безпечно. У різних приладах температура варіюється від 60 до 130 °С. У побутових моделях, як правило, передбачено два режими, у професійних – три. Температурний режим вибирають з урахуванням структури волосся. Для сушіння тоненьких волосків необхідно вибирати мінімальну температуру.
Щоб фени підтримували задані режими, в них можуть використовуватися такі види нагрівальних елементів:
-
Металеві. Класичний різновид нагрівачів, який найчастіше зустрічається в бюджетних моделях. Недоліком фенів з металевими елементами є нерівномірний високотемпературний нагрів, внаслідок чого волосся сильно пересушується.
-
Керамічні. У пристроях нового покоління металеві нагрівачі поміщаються у спеціальну керамічну трубку. Під час нагрівання тепло проходить через кераміку. Це забезпечує рівномірне сушіння і підтримує задану температуру протягом усього процесу.
Якщо ви маєте достатній бюджет, то вибір фена для волосся краще зупинити на пристроях із керамічними нагрівачами.
Насадки для створення ідеальних зачісок
У комплекті до будь-якого фена йдуть насадки, проте їхня кількість може відрізнятися. Базові моделі, як правило, включають такі аксесуари:
-
Концентратор. Це особливе пристосування, яке необхідне для створення концентрованого повітряного струменя. За допомогою цієї насадки можна надавати потрібну форму кожному пасму окремо. Також у продажу представлені моделі з двома концентраторами з різною інтенсивністю потоків.
-
Дифузор. Представляє собою насадку у вигляді диска з пластиковими «пальчиками». Вона необхідна для створення пишного об'єму без пересушування кінчиків.
Круглі щітки йдуть у комплекті з фенами-щітками. Насадка застосовується для сушіння, надання зачісці об'єму, підкручування локонів.
Ергономіка приладів
Купуючи оптимальний фен, особливе значення має його ергономіка. Максимально комфортно буде працювати з приладами, які відповідають таким критеріям:
-
пристрій оснащений гумовими накладками, завдяки чому зручно лежить у руці, не ковзає;
-
фен для сушки волосся має невелику вагу, що важливо, щоб рука не втомлювалася в процесі сушіння;
-
модель має шнур достатньої довжини (не менше 2 метрів);
-
техніка має знімний фільтр на повітрозабірнику. Це необхідно для простого очищення від пилу і волосся.
Для виготовлення корпусу побутових приладів переважно використовують пластик. Від моделей із надто тонкого матеріалу краще відмовитися, оскільки під час нагрівання він може деформуватися.
Правильно вибрати фен для волосся: наявність додаткових функцій
Раніше ми розповіли, за якими параметрами вибрати фен для волосся. Останнім нюансом при виборі моделі буде наявність додаткових функцій, серед яких:
-
Контроль вологості. Спеціальні вбудовані теплові датчики визначають ступінь вологості волосся і за необхідності зменшують потужність повітряного потоку. Замовивши модель з цією функцією, ви назавжди забудете про пересушені локони.
-
Іонізація. Нова технологія дає змогу наповнити локони мільйонами активних іонів. Крім того, волосся не буде електризуватися, набуде насиченого блиску. Фен GaMa та вироби інших брендів з вбудованим іонізатором відмінно підходять для вирівнювання неслухняних пасм.
-
Холодний обдув. Щоб пасма добре тримали форму, їх слід остудити. Ця функція необхідна для вимкнення нагрівального елемента і фіксації досягнутого результату.
Кращим є компактний і легкий прилад із достатньою потужністю та наявністю необхідних насадок. Такий професійний фен для волосся стане надійним помічником для домашнього використання. У результаті ваші укладки вийдуть на новий, більш якісний рівень.