Щоб завжди мати охайну зовнішність, чоловікам зовсім не обов'язково відвідувати барбершоп. Досить ознайомитися, як правильно доглядати за бородою вдома. Є важливі правила, дотримуючись яких можна отримати бажані результати. Далі ми наведемо рекомендації експертів щодо самостійного догляду, який не поступається професійному.
Які засоби потрібні для догляду за бородою?
Виробники пропонують широкий асортимент товарів для догляду. У своєму арсеналі представникам сильної половини людства рекомендовано мати такі засоби для догляду за бородою:
-
Шампуні та мило з дбайливим очищувальним ефектом. Вони необхідні для видалення забруднень, оздоровлення волосся і шкіри обличчя.
-
Зміцнюючі олії, маски, кондиціонери, бальзам. Незамінні товари для підтримки здоров'я і поліпшення зовнішнього вигляду щетини на обличчі.
-
Моделюючі лаки, гелі, пінки, глини та муси. Без них буде досить важко отримати бажану форму.
Набір для догляду за бородою часто включає косметичні продукти для фарбування волосся високої якості. Вони мають особливий склад, який не викликає подразнень, алергічних реакцій і лупи.
Часте миття бороди – запорука ідеального зовнішнього вигляду
Рослинність на обличчі відмінно вбирає запахи, зокрема й неприємні. Особливо це стосується їжі, яку їдять чоловіки, тому таке волосся рекомендовано часто мити. Проводити очищаючі процедури слід дуже дбайливо. Для миття краще купити шампунь для бороди в спеціалізованому магазині Profi-perukar.
Своєчасна корекція форми
Якщо ви зробили вибір на користь догляду за бородою в домашніх умовах, не варто забувати про необхідність створення їй чітких контурів. В іншому разі чоловік доволі швидко стає неохайного зовнішнього вигляду. Періодичність моделювання залежить від довжини волосся. Наприклад, корекцію щетини необхідно виконувати щодня, довге волосся стригти раз на три дні.
Який тример купити для догляду за бородою? Для виконання робіт знадобиться тример професійний з різними насадками. Маленька призначена для видалення зайвих волосків, які стирчать, велика – для підрівнювання довгого волосся, яке вже відросло. Щоб моделювання було ідеальним, слід обрати прилад високої якості з гострими лезами. Важливою перевагою буде наявність можливості покрокового регулювання довжини.
Доглядати за бородою вдома досить просто, дотримуючись таких рекомендацій:
-
Починати стрижку потрібно з боку вуха рухаючись до підборіддя.
-
Не працювати з мокрою бородою і вусами. Вологі волоски довші, тому після сушіння ви отримаєте зовсім інший результат, який може засмутити.
-
Обов'язково розчесати вуса вниз перед стрижкою тримерами або ножицями. Рівняти волосся слід, починаючи з середини, потім – з боків.
Для видалення зайвої рослинності за межами обличчя (зокрема й на шиї) краще скористатися бритвою.
Важливий етап догляду – укладка
Такої маніпуляції потребує довга борода. При цьому рекомендовано дотримуватися таких нюансів:
-
Застосовувати професійні засоби для укладки. Кращими будуть продукти з доглядовими властивостями на основі восків і олій.
-
Наносити віск слід руками, олію – за допомогою гребінця або спеціальної щітки.
Чоловікам, які віддають перевагу незвичайній формі вусів, необхідно купити спеціальний прилад – щипчики для завивки.
Розчісування та сушка: як не перетворити бороду на дикі зарості
Волосся має чутливість до статичної електрики, тому воно електризується і пушиться. Для правильного догляду знадобиться гребінець з рогу або спеціальна щітка для бороди з натуральної щетини. Популярністю користуються вироби із щетиною дикого кабана, які відмінно розчісують і розгладжують волоски, видаляють омертвілі частинки шкіри. Крім того, така щітка стимулює вироблення себума, внаслідок чого шкіра не пересихає.
Як доглядати за бородою: корисні лайфхаки
Існує думка, що чим частіше чоловік голитиме бороду, тим густішою вона стане. Це зовсім не так. Густота волосся і його довжина залежать від рівня чоловічого гормону – тестостерону. Пікове стійке значення у чоловіків спостерігається у 25 років. Якщо борода практично не росте, то краще записатися на прийом до андролога.
Швидше ніж на 1 мм на день волоски рости не будуть, незалежно від зовнішніх факторів. Якщо спостерігається істотне уповільнення, то є сенс звернутися до лікаря. Найчастіше такий процес спостерігається при гормональній недостатності, дефіциті вітамінів і мікроелементів.
Під час вибору стрижки не варто сліпо орієнтуватися на тренди. Важливе значення мають форма обличчя і структура волосся. Безпосередньо стрижку краще довірити професіоналам, а в домашніх умовах підтримувати отриманий результат і доглядати за рослинністю на обличчі. У разі, коли набридла звична форма, не варто її коригувати. Краще відростити достатню довжину і підстригтися по-новому.
Маючи під рукою все, що потрібно для догляду за бородою, ви зможете легко підтримувати її бездоганний вигляд, не виходячи з дому. При регулярному виконанні маніпуляції стануть звичкою. У результаті на правильний догляд за бородою ви будете витрачати мінімум часу.