Фен досить давно став для нас незамінним пристроєм для створення акуратних зачісок без тривалих витрат часу на природне висихання. Користуючись приладом, не варто забувати, що гарячий повітряний потік несприятливо позначається на стані шевелюри. Вона втрачає блиск, волосинки січуться і ламаються. Функція іонізації у фені унеможливить згубний вплив високих температур. Вирішити, який фен кращий – з іонізацією чи без, допоможе ця стаття.
Що таке іонізація у фені?
Локони щодня піддаються впливу несприятливих зовнішніх факторів:
-
використання пластмасових гребінців;
-
використання речей із синтетичних матеріалів;
-
сушка повітряним потоком високих температур;
-
температурні коливання.
У результаті спостерігається електризація волосся, з'являється характерний «тріск», пухнастість і заплутаність волосків. Такі пасма активно притягують частинки пилу. При цьому забруднюється голова, пил осідає на окулярах, макіяжі. Для нейтралізації цього неприємного ефекту позитивні частинки слід «звести» з негативними. Саме це відбувається під час іонізації: знімається статична електрика, пасма стають більш гладенькими та слухняними.
Фен з іонізацією: плюси та мінуси
Чи варто купувати фен з іонізацією, ви вирішите, ознайомившись із такими перевагами приладів:
-
простота у використанні;
-
широкий вибір моделей різних цінових діапазонів;
-
безпека;
-
надійність;
-
гарантований ефект при регулярному застосуванні;
-
економія на дорогих доглядових засобах.
Це незамінний пристрій для сушіння волосся в будинку кожної жінки, який допоможе забути про проблемну шевелюру. Єдиний недолік фенів з іонізацією – підвищена ціна, проте вона досить швидко окуповується за рахунок зниження витрат на різні косметичні продукти.
Як працює іонізація у фені?
Звичайні моделі таких девайсів висушують пасма завдяки високій температурі повітря і випаровуванню вологи. При виборі бюджетних варіантів не варто забувати, що процедура шкодить волоссю, робить його ламким, сухим і бляклим.
Принцип роботи професійних фенів GaMa з функцією іонізації відрізняється. Важливими конструктивними елементами є генератори негативно заряджених іонів. Під час сушіння частинки разом з повітряним потоком впливають на шевелюру, усуваючи несприятливий вплив високих температур.
Що дає іонізація у фені?
Незважаючи на наявність декількох швидкостей, сучасного покриття і зручної форми, звичний прилад не зможе усунути наелектризованість пасм, а це суттєвий мінус.
Антистатичний ефект мають сучасні моделі. Як перевірити чи працює іонізація у фені? Переконатися в цьому допоможуть такі переваги пристроїв:
-
Підтримка водного балансу. Цей момент актуальний для власників сухого і фарбованого волосся. Негативні іони сприяють перетворенню вологи на найдрібніші крапельки, а також їх проникненню у волоски. У результаті підтримується нормальний рівень зволоженості шевелюри, пасма набувають здорового вигляду і блиску.
-
Економія на доглядових засобах. За регулярного сушіння феном з функцією іонізації волосся стає більш гладким і еластичним, як після використання кондиціонера. Крім того, воно легше піддається укладанню і відмінно тримає форму.
-
Допомога у вирішенні проблеми підвищеної жирності голови. Під час сушіння гарячим повітряним потоком порушується вироблення шкірного сала (себума), в результаті його стає набагато більше. Це пов'язано з реакцією організму на сухість і спробами зволожити шкіру голови. Волосся швидше забруднюється, набуває неохайного вигляду, тому доводиться частіше мити голову. Гаряча жорстка вода також має негативний вплив і шкіра жирниться ще більше. Суттєво поліпшити ситуацію допоможе Бебіліс фен з іонізацією, оскільки поступово секреція себума прийде в норму.
Іонізація у фенах: основні типи
Залежно від конструктивних особливостей і використовуваних технологій у сучасних моделях фенів, можуть бути такі типи іонізації:
-
З електронною генерацією негативних частинок. Для утворення великої кількості негативно заряджених іонів призначений генератор, який розміщений всередині корпусу. Потрапляючи на волосся завдяки спрямованому повітряному потоку, частинки починають здійснювати оздоровчий вплив.
-
З турмаліновим напиленням. Для отримання негативних іонів у цих приладах використовується напівдорогоцінний камінь – турмалін. Його ретельно подрібнюють і тонкою плівкою наносять на решітку фенів.
Перший варіант є простим і доступним за ціною, тому широко застосовується в домашніх умовах. У середньому і високому ціновому діапазоні перебувають пристрої з турмаліновим напиленням, тому їх частіше обирають для професійного використання.
Вибір оптимальної моделі фена з іонізацією: поради фахівців
Щоб не помилитися з вибором, рекомендовано взяти до уваги такі критерії:
-
Кількість швидкостей – до 3. Відгуки користувачів свідчать, що найкращим варіантом є професійний фен для волосся з трьома швидкостями. Це пов'язано з можливістю зміни потужності повітряного потоку з урахуванням індивідуальних потреб і особливостей локонів.
-
Потужність. Аналізуючи цей критерій відштовхуйтесь від довжини ваших локонів. Для догляду за коротким волоссям цілком достатньо моделей потужністю до 1,2 кВт. Швидко висушити довгі локони допоможуть апарати до 2 кВт.
-
Наявність насадок. Це додатковий плюс, оскільки ви не тільки зможете оздоровлювати пасма, а й створювати гарні зачіски.
-
Температурні режими. Кращими є пристрої з 6 комбінаціями температур і швидкостей потоку повітря. В результаті ви зможете підібрати оптимальні параметри сушіння з урахуванням типу волосся.
За умови регулярного використання фен з іонізацією допоможе істотно полегшити догляд за шевелюрою, усунути сухість і електризацію, а також отримати бажаний ефект з мінімальними фінансовими витратами. Нагородою для вас стануть здорові та сяючі локони.