Ножиці – це незамінний інструмент, без якого не зможе працювати перукар. Щоб майстру виконувати різні професійні завдання, вони мають відповідати певним вимогам. Перш за все, вироби мають бути зручними і неодмінно гострими. У сучасних магазинах представлені різні види ножиць для перукаря. Досвідчені майстри воліють мати у своєму арсеналі кілька видів пристосувань для виконання тієї чи іншої техніки стрижки.

Якість виробів визначає результат стрижки, тому їх краще купувати у надійних виробників з хорошими відгуками. Якщо відповідально підійти до вибору, можна придбати дійсно зручний довговічний інструмент, який дасть змогу виконати будь-яку стрижку.

Які бувають перукарські ножиці?

Як правило, приладдя виробляють з нержавіючої сталі, яка не псується з часом, не піддається корозії, довго зберігає заточку. Найбільшою популярністю користуються такі види:

  1. Прямі ножиці. Незамінний девайс для будь-якого майстра, за допомогою якого виконується основна стрижка. Такі моделі можуть бути різних розмірів і форми. Вибирати їх варто, виходячи з особистих уподобань і зручності.

  2. Філірувальні. Модель для філірування волосся зі спеціальними зубцями на одному лезі або з обох боків, які не повністю зрізають пасмо, а лише невеликий його відсоток. За допомогою такого пристосування можна надати незвичайну форму зачісці, змінити її об'єм.

  3. Перукарські ножиці для шульги. Відрізняються від стандартного аксесуара місцем розташування отворів для пальців.

  4. Гарячі. Функціональний, сучасний інструмент для боротьби з посіченими кінчиками. Леза таких виробів нагріваються, завдяки чому «запаюють» кінчики волосся в процесі стрижки, запобігаючи їх розшаруванню.

Як і які перукарські ножиці вибрати?

У спеціалізованих магазинах можна вибрати зручні інструменти для перукаря. Обираючи робоче знаряддя, варто звернути увагу на такі нюанси:

  • ергономічність − виріб має зручно розташовуватися в руці.

  • матеріал виготовлення − найкраще віддати перевагу моделям з титановим покриттям, з нікелю або вуглецевої сталі;

  • кут заточування − чим менший, тим гостріший інструмент;

  • особливості конструкції − девайс повинен плавно відкриватися і закриватися. Краще якщо ножиці оснащені гвинтом для регулювання.

Також важливо враховувати особливості стрижки, для якої підбирається інструмент.