Згідно з вимогами санітарних норм, у перукарнях і салонах краси має проводитися обробка поверхонь і робочих пристосувань. Це унеможливлює передачу вірусів, мікробів і грибків від одного клієнта до іншого. Правил дезінфекції перукарських інструментів має дотримуватися кожен майстер, адже від їх виконання залежить здоров'я і навіть життя. У процесі роботи перукар може випадково зачепити шкіру ножицями або пошкодити прищик машинкою для стрижки. Можливий контакт із кров'ю – це шлях передачі вірусів і мікробів. Ось чому так важлива обробка інструментів у салоні краси.

Для чого потрібна дезінфекція та стерилізація інструментів?

Дезінфекція – це обробка робочих девайсів майстра, робочої поверхні столу, гребінця, тумби, крісел спеціальним розчином. Вона повинна проводитися після кожного відвідувача. Також така процедура є підготовчим етапом перед стерилізацією для деяких пристосувань (манікюрних ножиць, пінцетів тощо). З її допомогою майстер проводить видалення видимих забруднень з робочого приладдя.

Стерилізація інструментів – це процес очищення від вірусів, мікробів і бактерій методом впливу температури.

Які бувають методи дезінфекції інструментів?

Під час навчання викладачі розповідають, чим обробляються інструменти перукаря. Викладач поетапно пояснює, як обробляти робочі девайси в салоні краси, яким засобам для дезінфекції перукарських інструментів слід віддати перевагу.

  1. Фізичні методи – це вплив на мікроорганізми фізичними факторами, такими як температура або тиск.

  • Термообробка (160-180 °C) протягом певного часу. Це найефективніший метод очищення, який дає змогу знищити всі види мікроорганізмів, включно зі спорами.
  • Ультрафіолет.
  1. Хімічні методи – полягають у впливі на мікроорганізми хімічними речовинами, які мають бактерицидну, фунгіцидну і віруліцидну дію.

  • Знезаражувачі – це розчини, які використовують для перукарських аксесуарів і девайсів.
  • Спеціальні серветки – тканина, просочена спеціальною рідиною. Їх зручно мати під рукою для максимально швидкого застосування.
  • Спреї – аерозолі, які використовують для поверхонь меблів, девайсів перукаря і барбера, таких як гребінці, щітки і ножиці для стрижки.
  • Розчин хлору, який використовується для обробки деяких металевих девайсів у розчинах із концентрацією 0,5-5%.

чим обробляти інструменти перукаря?

Які етапи дезінфекції та стерилізації інструментів?

Обробка аксесуарів і девайсів у салоні краси проводиться в кілька етапів:

  1. Видалення залишків бруду. Очищення проводиться за допомогою мийних засобів і щіток.

  2. Дезінфекція – знищення на поверхні девайсів патогенних мікроорганізмів. Можуть використовуватися концетровані рідини та спеціальні спреї.

  3. Промивання – видалення залишків дезінфекційного розчину.

  4. Сушіння.

Правила дезінфекції інструментів

  • Поверхні, що обробляються, мають бути ретельно очищені.
  • Для обробки мають використовуватися спеціальні засоби, що відповідають виду і ступеню забруднення.
  • Процедура має проводитися відповідно до інструкцій виробника обраного засобу.
  • Стерильні аксесуари повинні зберігатися у відповідному контейнері.

Ми розглянули способи дезінфекції перукарських ножиць, гребінців, столів, крісел, шпильок та розчини, які використовуються. У нашому інтернет-магазині ви зможете замовити різні засоби для дезінфекції інструментів, а також перукарський інвентар. Гарантуємо доступні ціни, бездоганну якість та оперативну доставку замовлень по Україні.