Вибір перукарських ножиць – це важливий процес, який вимагає розважливості та знань. Навіть досвідченому майстру не просто підібрати функціональний, ергономічний інструмент. Особливо складно купувати такий девайс в інтернет-магазині, адже в цьому разі неможливо потримати виріб у руках.
Для роботи перукареві знадобиться мінімум дві моделі таких девайсів. Найчастіше використовуються філірувальні та прямі.
-
Прямі перукарські ножиці бувають з насічками або без них. Моделі з насічками не ковзають по локонах, найчастіше застосовуються для створення коротких стрижок. Для стрижки в техніці слайсинг використовують моделі без насічок. Такі вироби універсальні, мають ковзаючий зріз і підходять для створення зачіски будь-якого типу.
-
Філірувальні – незамінні при каскадних стрижках і для створення плавних переходів.
Такий інструмент для перукаря виробляють з різною довжиною лез. Вибрати найоптимальніший розмір ножиць перукарських можна, якщо враховувати довжину пальців майстра. Модель підбирають з урахуванням індивідуальних вимог до її функціональності.
Ножиці – це головний інструмент перукаря. Важливо правильно доглядати за ними, очищати, дезінфікувати, змащувати. Догляд варто здійснювати щодня, тоді виріб прослужить довгий час, не втрачаючи своєї функціональності та естетичності.
Як визначити розмір перукарських ножиць?
Неможливо однозначно відповісти, яка зручна довжина ножиць для стрижки. Довжину вибирають залежно від особливостей процедури, яку з їхньою допомогою виконують. Вироби відрізняються довжиною полотен, положенням амортизаторів, кількістю зубів і відстанню між ними та іншими технічними параметрами. Прийнято вимірювати довжину ножиць дюймами. Один дюйм – це приблизно 2,54 см.
Розмір вибирають з урахуванням навичок майстра. Найбільшою популярністю користуються універсальні моделі, жінки купують вироби довжиною 5,5 дюймів, а чоловіки – 6 дюймів.
Довжина перукарських ножиць – це важливий параметр під час вибору інструменту, але далеко не основний. Тому, купуючи приладдя для роботи, майстер має враховувати й інші особливості. Досвідчені фахівці купують відразу комплект існтрументів з різною довжиною полотен. Так можна використовувати в процесі роботи різні варіанти з урахуванням особливостей техніки стрижки.
Форма
Щоб майстру було зручно і комфортно працювати, йому важливо вибрати набір ножиць для перукаря правильної форми. Модель може бути прямою або ергономічною. У класичному варіанті межі ліній перетинаються у гвинтовій частині від країв полотен до точки між кільцями. Якщо ж лінія відхилена і наближена до центру кілець, то така модель вважається ергономічною. Деякі сучасні класичні ножиці оснащені ергономічними ручками, вони зручні в роботі, зберігають здоров'я перукаря, економлять його сили.
Важливо звертати увагу на нахил ріжучої сторони полотна. В ідеалі він має становити 50 градусів. Якщо кут нахилу більший, то виріб оснащують мікронасічками на одному або на обох полотнах.
Вищий клас ножиць – це моделі, де ріжуча кромка має кут менше 47 градусів. Такий кут дає змогу зрізати волосся навіть без насічок. Майстри, які полюбляють працювати в техніці «ковзання», мають у своєму арсеналі моделі ножиць із насічками і без них. Для виконання стрижки вони швидко змінюють інструмент у процесі роботи.
Також варто враховувати м'якість відкриття і закриття ріжучих полотен. Цей параметр залежить від матеріалу, з якого виготовлений інструмент. Краще, якщо полотна легко відкриваються і закриваються, але при цьому залишаються в потрібному положенні, не закриваючись мимоволі.
Для чого потрібні перукарські ножиці великих розмірів?
Розміри перукарського інструменту обирають з урахуванням навичок майстра, власних потреб, особливостей стрижки та довжини пальців. Як правило, досвідчені майстри купують ножиці стандартної довжини і подовжені. Багато перукарів-початківців не розуміють, навіщо це потрібно.
За допомогою подовжених великих варіантів можна набагато швидше і якісніше зістригти великий об'єм волосся, вирівняти кінчики. Для виконання такої роботи звичайними ножицями знадобиться дуже багато часу, а головне – сил. Грамотний підхід до вибору робочого інструменту – це запорука успішної, комфортної роботи.